• Zuza Bielak została laureatem etapu powiatowego 43. Małego Konkursu Recytatorskiego

• A więc... stało się!!! Zuza Bielak została laureatem etapu powiatowego 43. Małego Konkursu Recytatorskiego i tym samym będzie reprezentowała Szkołę Podstawową w Dąbrowicy w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. OGROMNE BRAWA!!! Życzymy Zuzi determinacji i sukcesu w wojewódzkim koncercie laureatów.

• Sukces w etapie gminnym 43. Małego Konkursu Recytatorskiego

• Kolejny sukces naszych utalentowanych uczniów! Tym razem w dziedzinie kultury żywego słowa.

Zuzanna Bielak, Kalina Jargieło i Lena Gontarz z powodzeniem reprezentowały naszą szkołę w etapie gminnym 43.Małego Konkursu Recytatorskiego.

Jury konkursowe szczególnie urzekła interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej "Nienawiść" w wykonaniu utalentowane uczennicy klasy VII naszej szkoły - Zuzanny Bielak.

Uzyskany przez Zuzę tytuł laureata jest jednocześnie nominacją do turnieju Powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego.

OGROMNIE gratulujemy Zuzannie wrażliwości na piękno poezji i życzymy połamania języka w eliminacjach wojewódzkich!!!

• Wyróżnienie w 23. Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku

• Spieszymy podzielić się wspaniałą informacją o niebywałym sukcesie, jaki stał się udziałem zespołu teatralnego Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.

Podczas finału 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku - Festiwalu Najciekawszych Widowisk - młodzi aktorzy z Dąbrowicy zdobyli zaszczytne wyróżnienie i nagrodę w wysokości 500 zł !!!

Spektakl "Sobótkowe opowieści" został także doceniony za wartość literacką scenariusza i uhonorowany nagrodą dla zespołu reżyserskiego w kwocie 600 zł.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nasi adepci sztuki aktorskiej konkurowali z 28 grupami teatralnymi z całego województwa lubelskiego.

WIELKIE brawa dla młodych artystów!!!

GRATULUJEMY wielkiej pasji i zaangażowania w poszukiwaniu inspiracji oraz wyrażaniu siebie.

Życzymy naszemu zespołowi teatralnemu kolejnych laurów!!! Niech czar i magia sceny teatralnej nigdy w Was nie zgasną!

• 29. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający Słowik”

• Wspaniałe wieści! Chcielibyśmy się z Wami podzielić ogromną dumą związaną z udziałem naszych uczennic w 29. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający Słowik” !

Trzy utalentowane dziewczynki ( Nikola Maziarczyk, Lena Gontarz oraz Iga Blicharz ) reprezentujące naszą szkołę wystąpiły na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Nikola Maziarczyk z klasy trzeciej zajęła zaszczytne III miejsce za swoje niezwykłe wykonanie piosenki "Nie bój się chcieć".

Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynkom za wspaniałe występy! Wasze umiejętności i determinacja są godne podziwu.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nasze uczennice w tej niezwykłej przygodzie. Dzięki Wam możemy cieszyć się takim sukcesem!

Życzymy naszym utalentowanym uczennicom dalszych sukcesów i nieustającej pasji w tworzeniu i dzieleniu się swoim talentem!

• Dzień Ziemi 2024

• Dzień Ziemi 2024 obchodzony pod hasłem "Zainwestuj w naszą planetę" upłynął uczniom naszej szkoły na wykonywaniu różnych,dobrych czynów dla środowiska. Przedszkolaki pielęgnowały szkolną rabatkę i odebrały odznaki "Przyjaciela Ziemi". Dzieci z klasy"0" przygotowały kolorowy plakat,a wraz z nim mnóstwo wskazówek do dbania o naszą planetę. Rebusy,zagadki,malowane labirynty utrwalały wiedzę o segregacji odpadów wśród młodszych dzieci.W klasie II odbyła się gra terenowa czyli zabawa połączona z nauką. Starsi uczniowie sadzili drzewka, zbierali i segregowali śmieci. Spacerując przez Dąbrowicę policzyli ile instalacji zasilanych promieniami słońca już działa w okolicy. Z obliczeń wynika, że 36% mieszkańców korzysta z solarów,14%posiada panele fotowoltaiczne.W okolicy miejscowości rozpoczyna działalność farma fotowoltaiczna o dużej mocy. Inwestycje dla dobra przyrody i czystości środowiska są widoczne w szkole i poza szkołą. Fundacji " Bliżej pasji za urządzenie kwitnącej rabatki, Nadleśnictwu Biłgoraj za sadzonki drzew składamy wielkie PODZIĘKOWANIA. Wszystkim uczestnikom organizowanych akcji serdeczne DZIĘKI