• 17 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy miało miejsce niezwykłe wydarzenie – gala projektu "Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!" realizowanego przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z fundacją „Bliżej Pasji”.
    • Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystko zaczęło się od książeczki o małej Vashti, napisanej przez pana Petera H. Reynoldsa w 2003. Obejrzeliśmy filmik prezentujący, jak Vashti odkryła w sobie pokłady kreatywności oraz rozwiązaliśmy quiz na Kahoot dotyczący International Dot Day.
    • No i doczekaliśmy się! Nasze pierwsze listy dotarły! Ależ było emocji podczas otwierania listów. Wszystkie były bardzo ciekawe i kolorowe. Trzecioklasiści pisząc je dzielili się informacjami o swojej szkole, rodzinie i zainteresowaniach. Dziękujemy za miłą niespodziankę uczniom ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie.
    • Przedszkolaki z "DĘBOWEJ CHATKI" w Dąbrowicy włączyły się w ogólnopolski projekt "Pocztówkowe przedszkole". Jego celem jest nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, zapoznanie z pracą poczty, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznanie innych miejscowości w Polsce oraz ich kultury i tradycji.
    • Aktualności

          • DZIAŁAJ z imPETem na święta...

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy biorą udział w programie edukacji ekologicznej pt. DZIAŁAJ z imPETem. Zadanie grudniowe polegało na przygotowaniu dekoracji świątecznej tj. bombki, stroika lub choinki z butelek plastikowych PET. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Prace prezentują się pięknie.

          • Laureaci i wyróżnieni w konkursach

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, mimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem, chętnie i aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, rozwijając tym samym swoje talenty i zainteresowania. Karolina Wlaź (kl. IV) jest laureatką etapu wojewódzkiego konkursu "Niezłe ziółko" organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie interesują się także tym, co dzieje się w najbliższym środowisku - wzięli udział w konkursie plastycznym "Europejskiej przemiany w moim regionie" widziane oczami dzieci i młodzieży. Tytuły laureatów i atrakcyjne nagrody zdobyły Laura Kaczor (kl. I) i Anna Sędłak (kl. III). Wyróżnienie otrzymała Karolina Wlaź (kl. IV). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Andrzejki 2020

            "Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

            W ostatni czwartek listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Przyszłość przedszkolaków była przepowiadana na wiele sposobów. Były również konkursy, tańce i słodki poczęstunek.

          • "Mój przyjaciel miś"

            25 listopada swoje urodziny obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś". Przedszkolaki przedstawiły swoje misie w bardzo ciekawy sposób, zdobywając wiele nagród.

            I miejsce - Ignacy Łaba i Emilia Machowska,

          • Dzień Pluszowego Misia

            Już tradycją jest, że 25 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku - w setną rocznicę powstania maskotki. Prawie każde dziecko ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Jest on symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i troskliwości. Mimo wspaniałych i bardzo atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś jest nadal najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały fragmentu książki o misiu, odgadywały zagadki o niedźwiedziach. W czasie uroczystości został podsumowany konkurs fotograficzny "Misiowe fotki" organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dąbrowicy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkie wysłane zdjęcia z misiami. Dzi

          • Dla Niepodległej...

            Tak jak w ubiegłych latach także i w tym roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła dla hymnu". W dniu 10 listopada równo o godzinie 11.11 dzieci z oddziałów przedszkolnych odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".

            Uczniowie klas IV-VIII uczcili 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Napisali "Kartki dla Polski" oraz odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym regionie.

          • #uczymydzieciprogramować

            Z przyjemnością informujemy, że Polska zdobyła 1 miejsce w rankingu Europejskiego Tygodnia Kodowania! W tym roku na terytorium naszego kraju odbyło się aż 20 564 wydarzeń . Cieszymy się, że uczniowie klasy III z naszej szkoły dzięki zaangażowaniu i aktywności również przyczynili się do tego sukcesu. Trzecioklasiści już po raz kolejny uczestniczyli w wyzwaniu z #uczymydzieciprogramować. Udało im się wykonać kilka zadań. Szkoła i uczniowie otrzymali certyfikaty.

          • Eduelo

            Zachęcamy naszych uczniów do dalszego korzystania z platformy Eduelo. W ramach wygranej, do 16 listopada mamy dostęp do konta Premium. Po tym okresie nadal możemy korzystać z konta Podstawowego.

          • Teatr lalek online

            W 25 września 2020 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w transmisji online teatru lalek w ramach obchodów Festiwalu Fotel w Juszkowie. Dzieci zobaczyły spektakl pt. ,,Bajka o szczęściu" grupy TeatRyle. Dotychczas publiczność spotykała się w Juszkowie i Marzęcinie, by uczestniczyć w atrakcjach festiwalowych. Tym razem wędrowne teatry z bogatą ofertą artystyczną i edukacyjną dedykowaną dzieciom i młodzieży, zagościły online w szkołach.

          • InstaLing

            W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole w klasach IV – VIII uczniowie pracować będą na platformie Insta.Ling https://instaling.pl , która ułatwia skuteczne uczenie się słownictwa z j.angielskiego, którego znajomość jest kluczowa dla sprawnego posługiwania się językiem, a która jednocześnie jest mocno związana z samodzielną pracą uczniów. Zapamiętanie pisowni oraz poprawnej wymowy jest nie lada wyzwaniem dla wielu z nich, a co więcej - zajmuje bardzo dużo czasu, który mogliby spożytkować na zabawę czy odpoczynek. Program InstaLing zaprojektowany jest tak, by proces nauczania słownictwa przebiegał w łatwiejszy i dużo przyjemniejszy sposób - zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Co więcej, rodzice mogą monitorować postępy swoich dzieci.

          • Sprzątanie Świata

            Uczniowie naszej szkoły, jak co roku przystąpili do akcji ,,Sprzątanie świata". W tym roku przebiegała ona pod hasłem: ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". W ramach akcji terenowej uporządkowaliśmy teren wokół szkoły,przystanek autobusowy oraz plac przy boisku piłki siatkowej plażowej.Wszystkie śmieci były segregowane i zbierane do worków. Odpady trafiły do odpowiednich pojemników przy szkole.

          • Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

            W roku szkolnym 2020/21 klasa III będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie ,,Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program ten oferuje nauczycielom szkół podstawowych bezpłatne i gotowe do wykorzystania w trakcie zajęć narzędzia. Projekt polega na realizacji 8 lekcji, z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć, o tematyce matematycznej. Nauczyciel rozwinie u uczniów kompetencje matematyczne i umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Dzieci będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Uczestnicy Zwycięskiego projektu otrzymają dostęp do dodatkowych materiałów i pomocy dydaktycznych, związanych z tematyką projektu.

          • CZYTAM Z KLASĄ

            W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to projekt wpierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt zostanie przeprowadzony na zasadzie innowacji programowo-metodycznej. Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo

          • Szachy w szkole

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez szachy w szkole". Celem projektu Polskiego Związku Szachowego jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania. Cel ten jest realizowany poprzez uruchomienie pilotażowego wprowadzenia nauczania gry w szachy jako zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej oraz przeszkolenie nauczycieli szkół z metodyki nau

          • Szkoła w Chmurze Microsoft

            Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała tytuł ,,Szkoła w Chmurze Microsoft"! Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych.

            Szkoła w Chmurze Microsoft to:

            szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami;

          • MAMY TO!!!

            Projekt realizowany przez klasę II „Motyw ekologii w literaturze dziecięcej” został nagrodzony. Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało Szkole Podstawowej w Dąbrowicy Krajową Odznakę Jakości! Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning, tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła wysoki poziom krajowego standardu. Projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rezultaty i wpływ.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Niedziela 19.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych