• 17 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy miało miejsce niezwykłe wydarzenie – gala projektu "Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!" realizowanego przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z fundacją „Bliżej Pasji”.
    • Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystko zaczęło się od książeczki o małej Vashti, napisanej przez pana Petera H. Reynoldsa w 2003. Obejrzeliśmy filmik prezentujący, jak Vashti odkryła w sobie pokłady kreatywności oraz rozwiązaliśmy quiz na Kahoot dotyczący International Dot Day.
    • No i doczekaliśmy się! Nasze pierwsze listy dotarły! Ależ było emocji podczas otwierania listów. Wszystkie były bardzo ciekawe i kolorowe. Trzecioklasiści pisząc je dzielili się informacjami o swojej szkole, rodzinie i zainteresowaniach. Dziękujemy za miłą niespodziankę uczniom ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie.
    • Przedszkolaki z "DĘBOWEJ CHATKI" w Dąbrowicy włączyły się w ogólnopolski projekt "Pocztówkowe przedszkole". Jego celem jest nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, zapoznanie z pracą poczty, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznanie innych miejscowości w Polsce oraz ich kultury i tradycji.
    • Aktualności

          • Pocztówkowe przedszkole

            Przedszkolaki z "DĘBOWEJ CHATKI" w Dąbrowicy włączyły się w ogólnopolski projekt "Pocztówkowe przedszkole". Jego celem jest nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, zapoznanie z pracą poczty, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznanie innych miejscowości w Polsce oraz ich kultury i tradycji.

          • Światowy Dzień Poezji

            Światowy Dzień Poezji to święto ustanowione przez UNESCO w 1999r. w Paryżu i obchodzone jest uroczyście każdego roku w dniu 21 marca. Z tej okazji dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz klas I-III spotkały się w bibliotece, aby uroczyście uczcić ten piękny dzień. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dzieci na pamiątkę tego miłego spotkania otrzymały fragmenty najbardziej znanych im polskich wierszy. Mamy nadzieję, że były to chwile wpływające na rozwój czytelniczych zainteresowań wśród naszych wychowanków.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Trzecioklasiści pamiętają o tym, że osoby z zespołem Downa mają pełne prawo do uczestnictwa w życiu społecznym, dlatego podejmują skarpetkowe wyzwanie. Założone w tym dniu dwie różne skarpetki są symbolem niedopasowania genotypowego. Kochajmy się i szanujmy nawzajem, bo każdy z nas jest wyjątkowy.

          • Wiosna!

            Słowiańska tradycja topienia, bądź palenia marzanny w pierwszym dniu wiosny, znana jest od wielu lat i na stałe zagościła w polskiej kulturze i obyczajowości. Pamiętały również o tym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, które z utęsknieniem wyglądały wiosny, śpiewając ,,Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno. Dziś cię utopimy, bo nie chcemy zimy". Mamy nadzieję, że teraz wiosna zagości u nas już na dobre.

          • ,,Mała Chmurka w krainie śniegu”

            Uczniowie trzeciej klasy zakończyli drugi moduł pt. ,,Mała Chmurka w krainie śniegu”, projektu ,,Lekturki spod chmurki”. Tym razem uczniowie omówili lekturę pt. ,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii" autorstwa Czesława Centkiewicza. Dzięki lekturze, trzecioklasiści poznali dawne życie mieszkańców Grenlandii- Inuitów. Poznali również klimat, roślinność, zwierzęta krainy wiecznej zimy. Poza tym w lekturniku opisali m.in. cechy Anaruka, narysowali i opisali wybraną przygodę z lektury. Dodatkowo, z mąki ziemniaczanej i plasteliny wykonali makietę osady Anaruka. Na korytarzu szkolnym wykonano gazetkę promującą lekturę ,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Wyeksponowane zostały tam komiksy wykonane przez dzieci, dotyczące wybranej przygody Anaruka. Pojawiły się również ciekawostki o Grenlandii. Kolejnym zadaniem było indywidualne wykonanie ,,Eko bałwanka". Zorganizowano również akcję bookcrossingową ,

          • Dzień Pupila

            I kudłate, i łaciate, pręgowane i skrzydlate...

            Te, co skaczą i fruwają do obchodów Dnia Pupila zapraszają. Wszystkie zwierzęta są nasze. Warto je kochać, bo nieważne, czy są duże czy małe, mniej lub bardziej wyjątkowe - wszystkie wzbogacają nasze życie, uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, dobroć, pozwalają się otworzyć i poczuć bezpiecznie. Niejednokrotnie są członkami naszych rodzin. Dziękujemy im, że są i umilają nasze życie. Razem z Samorządem Uczniowskim przy Szkole Podstawowej w Dąbrowicy zapraszamy do obchodów Dnia Pupila. To święto jest doskonałą lekcją wychowawczą i okazją do uwrażliwienia nas na potrzebę szacunku dla naszych milusińskich., którzy zajmują specjalne miejsce w życiu wielu z nas.

          • iTeatr ,,Daszeńka"

            26.02.2021r. uczniowie klasy II i III obejrzeli spektakl live, prosto z desek radomskiego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego pt.: ,,Daszeńka" na podstawie opowieści Karela Čapka.

            Przedstawienie nawiązuje do dziecięcego marzenia o posiadaniu szczeniaczka. Opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka, z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Przedstawienie uczy odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. To pięknie opowiedziana historia, która bawi i uczy.

          • ,,Dzieci listy piszą”

            W celu podjęcia korespondencji listownej, trzecioklasiści podjęli współpracę ze Szkołą Podstawową w Lubieszewie. Dzisiejszego dnia spotkali się online, aby przeprowadzić losowanie nadawców i adresatów. Mogłoby się wydawać, że we współczesnym świecie, pisanie listów to relikt przeszłości. Jednak chcemy, aby dzieci doświadczyły dreszczyku emocji towarzyszącemu podczas otrzymywania listu, otwierania koperty i odczytywania w pośpiechu odręcznie napisanego listu. Oczywiście przy okazji uczniowie rozwijać będą: umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej, umiejętność pisania listów - zachowanie odpowiedniej formy, ubierania myśli w słowa i przelewanie ich na papier, umiejętność planowania spójnej wypowiedzi pisemnej, estetykę własnego pisma odręcznego a także będą rozwijać kompetencje społeczne- utrwalanie więzi koleżeńskich.

          • Dzień Nauki Polskiej z Uniwersytetem Dzieci

            19 II obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Trzecioklasiści włączyli się w jego obchody poprzez wysłuchanie wykładu online dr. hab. Leszka Błaszkiewicza z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. pt. „Dlaczego jabłko spada, czyli jak grawitacja pozwala nam opisać świat?”.W swoim wystąpieniu wykładowca w prosty i obrazowy sposób opowiadał jak przez wieki, kolejni wybitni naukowcy szukali odpowiedzi na pytanie: jak i dlaczego różne obiekty spadają na ziemię? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie pozwoliło nie tylko zrozumieć zjawisko grawitacji, ale przyczyniło się i przyczynia nadal do wyjaśnienia bardzo wielu zjawisk zachodzących we wszechświecie, takich jak ruchy planet, powstawanie czarnych dziur czy Wielki Wybuch.

          • Walentynki 2020

            Samorząd uczniowski naszej szkoły, wziął udział w akcji walentynkowej organizowanej przez szkoły w całej Polsce. Oto część wpisów szkół pozdrawiających naszych uczniów.

          • Walentynki z eTwinning

            Uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning "Make the world a better place to live" z okazji Walentynek przygotowali kartki z życzeniami dla świata. Przygotowane podczas pracy zespołowej cyfrowe życzenia można obejrzeć na Padlecie, gdzie również trafiły prace kolegów z Turcji, Hiszpanii i Słowacji.

          • Uniwersytet Dzieci - Kto w pracy liczy, mierzy i waży?

            Uczniowie klasy 3 już po raz drugi biorą udział w projekcie ,,Uniwersytetu Dzieci”. W tym roku realizują projekt pod tytułem „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Podczas lekcji uczniowie sprawdzali, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: malarze, laboranci, architekci. Doświadczali obecności matematyki badając proporcje w ciele człowieka. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy analizowanie wyników badania krwi. Zobaczyli jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Bogaty wybór krótkich filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych a także wszelkich materiałów merytorycznych, pomógł im zrozumieć, że matematyka towarzyszy nam w każdej sferze życia. Zrealizowane lekcje to: ,,Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa?”,,, Ile matematyki jest w obrazie?”, ,,Jak ana

          • Projekt ,,Lekturki spod chmurki”

            Klasa III z sukcesem zakończyła I moduł projektu ,,Lekturki spod chmurki”. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym- rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Trzecioklasiści w ramach projektu wykonali szereg zadań. Między innymi wykonali plakat zachęcający do nauki czytania, wysłuchali kilka opowiadań z lektury ,,O czym szumią drzewa” autorstwa Petera Wollebena, wykonali pracę plastyczną ukazującą główną postać omawianej lektury. W ramach projektu odbyła się również lekcja ,,Mała chmurka w krainie drzew”. Podczas tej lekcji dzieci wysłuchały piosenki ,,Ekologiczne reggae" oraz opowiadania pt. ,,Mała chmurka w krainie drzew". Metodą ,,burzy mózgów" dowiedziały się, po co na świecie rosną drzewa? Wzięły udział w zabawie wizualizacyjnej ,,Od nasionka do drzewa", wykonały pracę plasty

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Niedziela 19.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych